Office:

Mary Carlson

11600 135th Ave SE

Sawyer, ND 58781

701-624-5226

mdcarlson@srt.com

 

Central Entry:

Stacy Cahoon

4327 13th Street SW

Stanton, ND 58571

701-748-2377

scahoon@westriv.com

2019 Sponsors

Thank you to the following businesses!

Deep creek Adventures

Enola "Babe" Cassel

Dakota Community Bank

Miller Insulation

Carpet World

CKC Oilfield Services

Hepper Ranch and Performance Horses, Keene ND

Ystaas Electrical Services

Farmers Union Insurance - Mike Nelson

Vollmer Angus

Starion Bank

Last Chance Ranch Steakhouse

Bareback Horse of the Year - Roughrider Rodeo Association

Saddle Bronc Horse of the Year - Roughrider Rodeo Associaton

Bucking Bull of the Year - Roughrider Rodeo Association

Marla Zingg Jr. Sportsmanship Award - Roughrider Rodeo Association

Lewis Feild Jr. Sportsmanship Award - Brenden Brinkman

Pickup man - Dockter Land and Cattle

Pickup man - Rocking 10 Welding

Men's All-Around - Fettig Rodeo Broncs

Women's All-Around - Maddock Rodeo Club

Jr Boy's All-Around - Sue Johnson

Jr Girls's All-Around - Eckroth Rodeo Bulls

Bareback Riding Champion - Wildman Rodeo Company

Bareback Riding Reserve - Dunseith Rodeo Club

Saddle Bronc Riding Champion - Belcourt Rodeo

Saddle Bronc Riding Reserve - Dakota Dandelion

Bull Riding Champion - Erickson Rodeo Bulls

Bull Riding Reserve - Abrahamson Rodeo Company

Tie Down Roping Champion - Harvey Billadeau

Tie Down Roping Reserve - 

Steer Wrestling Champion - Dakota Grain Co., Elgin

Steer Wrestling Reserve - 

Team Roping Header Champion - 

Team Roping Header Reserve - White Earth Rodeo

Team Roping Heeler Champion -

Team Roping Heeler Reserve - Bottineau Rodeo Club

Barrel Racing Champion - Sue Johnson

Barrel Racing Reserve - Grain Palace Rodeo, Ray

Goat Tying Champion - Marla Zingg Memorial

Goat Tying Reserve - Richardton Rodeo

Breakaway Roping Champion - Marla Zingg Memorial

Breakaway Roping Reserve - Paul and Carmen Cain

Jr. Breakaway Roping Champion - Hystad Roping Cattle

Jr. Breakaway Roping Reserve - In Loving Memory of Lynette Jacobs

Jr. Bareback Riding Champion - ND High School Rodeo Association

Jr. Bareback Riding Reserve - Kyle and Lisa DeMontigny

Jr. Bull Riding Champion - Max Rodeo Club

Jr. Bull Riding Reserve - Lynette Jacobs Memorial

Jr. Saddle Bronc Riding Champion - Brad Gjermundson

Jr. Saddle Bron Riding Reserve - First National Insurance Agency, Bottineau

Jr. Tie Down Roping Champion - Cori and Randy Hilzendeger

Jr. Tied Down Roping Reserve -

Jr. Barrel Racing Champion - Pat & Monica Brandt Memorial

Jr. Barrel Racing Reserve - Jamestown River Rodeo

Jr. Goat Tying Champion - Ronda & Carl Zeltinger - Wes' Bar, Tolley ND

Jr. Goat Tying Reserve - Jim Cudworth Family

Novice Barrel Racing Champion - In Loving Memory of Lynette Jacobs

Novice Barrel Racing Reserve - National Barrel Horse Association

Mixed Team Roping Champion - Wade Waagen Memorial

Mixed Team Roping Reserve - 

Senior Breakaway Champion - Don Schwalbe

Senior Breakaway Reserve - Lyle and Charlene Gjermundson

Jr. Steer Wrestling Champion - Brenden Brinkman

Jr. Steer Wrestling Reserve - ND Junior High School Rodeo Association

‚Äč

Pahlke Steel